Ana Sayfa
Sinan'a Saygı Projesi
Mimar Sinan'ın Hayatı
Mimar Sinan'ın Eserleri
Fotoğraf Galerisi
        Yeni Eklenenler
Külliye Planları
Sinan Gezi Yolları
Gezi Haritaları
Haberler / Duyurular
Gönüllü Çalışma
Projeye Destek
İletişim
ENGLISH


Sinan'a Saygı İnternet Sitesi'ni Günde Bin Kişi Ziyaret Ediyor

20.11.2008

Mimar Sinan’ın isminden hareketle, Sinan’ın mimari mirası başta olmak üzere kültürel değerlerimize duyarlılık yaratmak amacıyla, 1990 yılında ÇEKÜL Vakfı tarafından başlatılan “Sinan’a Saygı” projesine her geçen gün ilgi artıyor.  2007 yılının Ocak ayında yayına geçen “Sinan’a Saygı” İnternet Sitesi (www.sinanasaygi.org ), mimarlık mirasının korunması ve yaşatılması için duyarlı pek çok kişiyi ortak bir anlayışta birleştiriyor.


Başından itibaren durağan bir site yerine devingen, duyarlı, herkesin katkılarıyla genişleyen bir platform hedeflendi. Süreç içinde internet üzerinden Mimar Sinan eserleri gezi haritası istemek, fotoğraf ve izlenim eklemek için yeni seçenekler eklendi. 2008 yılı sonunda artık Sinan’a Saygı İnternet iletişimi günde bin kişinin üzerinde ziyaretçiye ulaştı. Sinan’a Saygı Projesi sorumlusu Ahmet Sezgin, “İnternet üzerinde yapılan aramalarda ön sıralarda yer alıyoruz. Bu veriler, projenin ve sitenin ulaşmak istediği hedefe doğru ilerlerken doğru yolda olduğunu ifade ediyor. Mimari mirasa duyarlı herkesi bu platformda buluşmaya, izlenimlerini, fotoğraflarını, önerilerini paylaşmaya, Sinan gönüllüsü olmaya ve sitemizi genişletmeye çağırıyoruz,” dedi. 
 

 
 Dünyanın birçok ülkesinden Sinan’a saygı İnternet Sitesi ziyaret ediliyor.

Kasım ayının ilk 20 günü boyunca Sinan’ a Saygı İnternet Sitesi 21.253 kişi tarafından ziyaret edildi. İnternet Sitesi’ne giren ziyaretçilerin sitede kalma süreleri ortalama 3 dakika oldu. Ziyaretçilerin girdikleri sayfa sayısı ise 90.000’i geçti. Kasım ayının ilk 20 gününde siteye ilk defa giren ziyaretçi sayısının toplam ziyaretçi sayısına oranı % 85 olarak gerçekleşti.

Güncel haberler
Haber arşivi

© 2006 Sinan'a Saygı. Her hakkı saklıdır. [Çekül Vakfı] [Tarihi Kentler Birliği]