Ana Sayfa
Sinan'a Saygı Projesi
Mimar Sinan'ın Hayatı
Mimar Sinan'ın Eserleri
Fotoğraf Galerisi
        Yeni Eklenenler
Külliye Planları
Sinan Gezi Yolları
Gezi Haritaları
Haberler / Duyurular
Gönüllü Çalışma
Projeye Destek
İletişim
ENGLISH


Sinan'a Saygı Projesi "S.O.S İstanbul" 'daydı...

6.10.2008

"Umursayan, sorgulayan, sorumluluk bilincine sahip olan bireyler" sloganıyla yola çıkan İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)'nın, çeşitli sivil toplum kuruluşlarını da bünyesine alarak düzenlediği "S.O.S İstanbul" adlı etkinlik geçen cumartesi günü gerçekleştirildi. Multi Turkmall firmasının kurumsal destek verdiği Çekül Vakfı Sinan'a Saygı Projesi'nin de dahil olduğu etkinlikte  projemizin sözcülüğünü sanatçı Lale Mansur yaptı. Lale Mansur, Sinan'a Saygı adı altında hayata geçirmeye çalıştığımız duyarlılıkların ardından İstanbul'da Sinan'ı görmek ve duymak için yaptığımız çağrımızı iletti.  

Konser boyunca sürekli açık tuttuğumuz standımızda hem proje ile ilgili bilgi verdik hem de  Mimar Sinan Eserleri İstanbul ve Trakya Gezi Haritaları'nı dağıttık.

Etkinlik süresince hem konser alanında hem televizyon kanallarının yayınları ve röportjları aracılığıyla, Sinan'ın "simge" değerinden yola çıkarak tüm mimarlık mirasının korunması için yaptığımız çalışmaları geniş kitlelerle paylaşma fırsatını bulduk.

SOS İstanbul etkinliğinin gerçekleştiği günden itibaren projemizin sanal yüzü www.sinanasaygi.org adresine ilgi 4 kat arttı! 4 Ekim'den bugüne (10 Ekim) kadar sitemizi 2000'in üzerinde kişi ziyaret etti. SOS İstanbul'da sözcümüz Lale Mansur'un Sinan'ı tanımak çağrısına yanıt veren onlarca kişi internet sitesi üzerinden İstanbul ve Trakya Gezi Haritaları'nı istiyor. Duyarlı insanları, ÇEKÜL ve diğer sivil toplum örgütleri ile tanıştıran ve çatıları altında biraraya getiren bu etkinlikte emeğe geçen herkese teşekkürler...

Kısa bir hazırlık aşamasından sonra Sinan'a Saygı Projesi'nin standı hazır hale geldi.

 

 

Sanatçı Lale Mansur büyük bir alçakgönüllük ve içtenlikle projemizin sözcülüğünü yaptı.

 

Televizyon kanallarının projemize yoğun ilgisi vardı...

Güncel haberler
Haber arşivi

© 2006 Sinan'a Saygı. Her hakkı saklıdır. [Çekül Vakfı] [Tarihi Kentler Birliği]