Ana Sayfa
Sinan'a Saygı Projesi
Mimar Sinan'ın Hayatı
Mimar Sinan'ın Eserleri
Fotoğraf Galerisi
        Yeni Eklenenler
Külliye Planları
Sinan Gezi Yolları
Gezi Haritaları
Haberler / Duyurular
Gönüllü Çalışma
Projeye Destek
İletişim
ENGLISH


Sinan’a Saygı Fotoğrafları Edirne’de

29.06.2008

Selimiye Vakıf Müzesi’nde ÇEKÜL Vakfı’nın Sinan’a Saygı Projesi kapsamında düzenlediği “Sinan’a Saygı Fotoğraf Yarışması”dan bir fotoğraf seçkisinin sergilenmesine başlandı. 1 Temmuz 2008 Salı günü, ÇEKÜL Vakfı Trakya Bölge Koordinatörü Mehmet Tan’ın ve Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Hüseyin Özer’in açılış konuşmalarının ardından, Edirne Valisi Mustafa Büyük ve Edirne Belediye Başkan Vekili Namık Kemal Döleneken kurdelaları keserek serginin açılışını yaptılar.  

Sinan'a Saygı Fotoğrafları Selimiye'nin önünde...

Fotoğraf Sergisi Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşleri ve Kültür Etkinlikleri Haftası kapsamında sergileniyor. Konser, şiir dinletisi, resim sergileri, halk dansları, basketbol turnuvaları gibi pek çok etkinliğin olacağı etkinliklerin en önemli bölümü ise yağlı güreşler.

Tarihi Kentler Birliği Üyesi olan Edirne Belediye Başkanlığı’ndan verilen bilgilere göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı,  Avrupa Komisyonu’nun alt birimi olan İşletme ve Sanayi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) pilot projesinde Türkiye’den “Tarihi Kırkpınar ve Yağlı Güreşleri” birinci oldu. Edirne Belediyesi, Türkiye’nin 2008 yılı destinasyonu olarak 18-19 Eylül 2008 tarihlerinde Fransa’nın Bordeux şehrinde düzenlenecek törende ödülünü alacak. 

Sinan'a   Fotoğraf Sergisi'ne emeği geçenler... Ön sıra soldan sağa, SaygıAhmet Döngel, Baran Tan, Gizem Tan, Şükran Tan, Burcu Doğan, Murat Yazıcı. Arka sıra soldan sağa, Gürkan Altınok, Şule Suna, Utku Musa Suna, Cemil Kırıl, Mehmet Tan.

 

Güncel haberler
Haber arşivi

© 2006 Sinan'a Saygı. Her hakkı saklıdır. [Çekül Vakfı] [Tarihi Kentler Birliği]